Hvem er vi?
I snart 20 år har vi hjulpet virksomheder til vækst gennem industriel automation
Ring til os i dag og få en uforpligtende snak om dine muligheder
Specialister indenfor robotautomation
Vi er specialister inden for industriel robotautomation med næsten 20 års erfaring og know-how. Uanset om dit behov omfatter en totalleverandør til et automationsprojekt, udskiftning af komponenter i en eksisterende robotcelle eller professionel service af din KUKA-robot, står vi klar til at assistere dig. Vores kompetencer dækker hele Danmark, og vi tilbyder en bred vifte af services, lige fra konstruktion og programmering til installation og vedligeholdelse.
Vores ambition er at være blandt de førende aktører på markedet. Vi stræber efter at yde den bedste service og levere den kendte, gode kvalitet til aftalt tid. Vi forstår vigtigheden af pålidelighed i vores branche og arbejder altid målrettet på at leve op til vores kunders forventninger.
Virksomheden er ejet af CEO Jens Jørn Bonefeld, CTO Hans Jørgen Gam og CSO Olav Sjørslev. Vi er ca. 35 medarbejdere, der dels arbejder fra vores hovedsæde i Vissenbjerg, og dels er ude ved vores kunder i hele landet. Ved behov benytter vi os af freelancemontører, og vi har derudover en stor underleverandørkreds, som er med til at skabe og levere perifert udstyr til vores automationsanlæg. Vi kan derfor stå for alt lige fra den indledende planlægning og projektering til levering, installering og servicering af din nye robotcelle.
Kvalitet sikrer tilbagevendende kunder
Kvalitet har altid været et altafgørende element i vores virksomhed. Vi er kompromisløse med kvaliteten af vores arbejde, hvilket skinner igennem i alle processer af virksomheden, og hvad der for andre kan virke som ubetydeligheder, er for os en grundpille i sikringen af vores høje kvalitetsniveau. Dét betyder, at vi har utrolig mange tilfredse, tilbagevendende kunder, som vi har samarbejdet med i flere år. Når en virksomhed automatiserer, sker der nemlig oftest det, at den vækster. Derfor er det naturligt, at vores kunder vender tilbage med ønske om at automatisere yderligere og installere flere QRS-anlæg.